Krajowe Konsultacje Społeczne

cim mW dniu 4 grudnia br. w Instytucie Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu zorganizowano Krajowe Konsultacje Społeczne w ramach realizacji międzynarodowego projektu badawczego pt. „Konsultacje społeczne w zakresie tematyki Programu Horyzont 2020" (CIMULACT).

Projekt opiera się na przekonaniu, że zbiorowa inteligencja społeczeństwa daje Europie przewagę konkurencyjną, a jej aktywacja przyczyni się do wzmocnienia znaczenia europejskiego systemu nauki i technologii. Poprzez zainicjowanie rzeczywistego dialogu obywateli, naukowców i polityków, możliwe jest opracowanie wizji i scenariuszy przyszłego pożądanego rozwoju, a także opracowanie rekomendacji dotyczących obszarów, w których powinny być prowadzone badania finansowane ze środków Unii Europejskiej.

W okresie od listopada 2015 r. do stycznia 2016 r. w 30 krajach europejskich równolegle odbywają się krajowe konsultacje społeczne łącznie z udziałem ponad 1000 obywateli, ukierunkowane na opracowanie wizji przyszłości.

W Konsultacjach zorganizowanych w ITeE – PIB uczestniczyło 40 obywateli reprezentujących różne środowiska, o różnym wykształceniu, zawodach, statusie zatrudnienia, wieku, miejscu zamieszkania. Cel spotkania stanowiło opracowaniu sześciu wizji pożądanej przyszłości na kolejne 30-40 lat.

DSC02906 DSC03058

Ta strona używa cookie. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używane cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zrozumiałem

Obszary działalności

tekst alternatywny dla flash

Czasopismo ITeE - PIB

 


pinf logo mini


 

 


biuletyn 2015 01

312 nowe

  

akredytowana iob logo

 

  

sci2biz