Encyklopedia Radomia – Nowe wydanie

encyklopedia 2012 okladka

Wydawca: Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy

Cena: 75 zł

„Encyklopedia Radomia" jest pierwszym encyklopedycznym wydawnictwem poświęconym miastu Radom. Zawiera wiedzę o Radomiu, o jego dawnej i bliskiej przeszłości, uporządkowaną w formie alfabetycznie ułożonych haseł.

Kolejne, nowe i uzupełnione, wydanie „Encyklopedii Radomia" trafia do Czytelników dokładnie 3 lata od wydania pierwszego. To wystarczający czas, by zauważyć zmiany, jakie zaszły i zachodzą wokół nas, by dostrzegać i ocalać od zapomnienia ludzi i to, co tworzą – kulturę duchową i materialną.

Na kartach tej „Encyklopedii ..." widać Radom w jakiejś mierze większy, dawny i obecny, przeniknięty bogatą historią i współczesnym trwaniem, dużą skalą problemów socjalnych i bogactwem inicjatyw, borykający się gospodarczo, a jednak rozwijający się. Pięknieje przecież nasz Radom, rozwija się i rozbudowuje i ciągle wierzymy w jego, a tym samym i naszą przyszłość. To dobrze, że Radom doczekał się tego encyklopedycznego zapisu, utrwalanego skrupulatną pracą Jerzego Sekulskiego, dokumentowanego wyjątkowym artyzmem fotografii Wojciecha Stana. Mamy nadzieję, że również to wydanie znajdzie życzliwych i krytycznych odbiorców i że znowu za czas jakiś poszerzymy i ponowimy wiedzę o Radomiu w kolejnym wydaniu „Encyklopedii ...".

Od Wydawcy


Kup teraz

Ta strona używa cookie. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używane cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zrozumiałem

Obszary działalności

tekst alternatywny dla flash

Czasopismo ITeE - PIB

 


pinf logo mini


 

 


biuletyn 2015 01

312 nowe

  

akredytowana iob logo

 

  

sci2biz