III Radomski Piknik Naukowy

piknik naukowy

W dniu 2 czerwca br. odbędzie się III Radomski Piknik Naukowy. Instytut Technologii Eksploatacji – PIB już po raz trzeci zaprezentuje swoją aparaturę i urządzenia oraz zaprosi Radomian do zwiedzania laboratoriów znajdujących się na terenie Instytutu.

 

Wycieczka do ITeE-PIB
Zwiedzanie laboratoriów Instytutu:

  1. zakład tribologii
  2. inżynierii powierzchni
  3. technologii proekologicznych
  4. mechatroniki
  5. wydawnictwa

zapisy podczas imprezy (wymagany dowód osobisty)
liczba miejsc ograniczona
pierwsze odjazdy o godz. 12.00

 

NAUKA, TECHNIKA I TAJEMNICE ŚWIATA

3. RADOMSKI PIKNIK NAUKOWY

 Cykl tegorocznych czerwcowych imprez rozpocznie się 2 czerwca od godz. 11.30 do 18.00 na radomskim deptaku przy Urzędzie Miejskim.

Piknik Naukowy to niecodzienne spotkania z: CHEMIĄ, GEOGRAFIĄ, MOTORYZACJĄ, BIOLOGIĄ, FIZYKĄ, ELEKTRONIKĄ, KOSMETOLOGIĄ, MECHANIKĄ, EKOLOGIĄ, GRAFIKĄ, TECHNIKĄ, FOTOGRAFIĄ, ASTRONOMIĄ, KRYMINALISTYKĄ i wieloma innymi dziedzinami nauki, które interesują na co dzień, i tymi, które nie są znane.

Radomskie gimnazja, licea, szkoły techniczne, uczelnie, firmy i instytucje
oraz zaproszeni partnerzy z regionu łączą siły, by wspólnie pokazać, jak interesujący, różnorodny – i jak blisko nas jest świat nauki i techniki.

Tylko na Pikniku Naukowym zobaczysz jednocześnie szybowiec, pokazy spawania, życie pod mikroskopem, tworzące się kryształy, wybijanie żetonu, roboty, fontanny piany, projekty graficzne i fotografie, precyzję szermierki, przejedziesz się poduszkowcem, wsiądziesz do zaawansowanego technologicznie policyjnego radiowozu, zwiedzisz laboratoria instytutów badawczych, obejrzysz z bliska radomskie lotnisko, zbadasz wodę, kosmetyki i swoje zmysły, zrozumiesz jak zamienić parę wodną na energię elektryczną, jak powstają chmury i ekspresowe lody azotowe.

 Będziesz mógł nie tylko obejrzeć eksponaty, których nie spotkasz na co dzień,
ale i poznasz ludzi, których nauka jest życiową pasją. Będziesz miał okazję zapytać, porozmawiać, dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się obok, sięgnąć nie jednej wiedzy tajemnej.

 Podczas 3. edycji Pikniku Naukowego obejrzysz spektakularne dynamiczne pokazy, liczne naukowe atrakcje i nowinki techniczne. Zapraszamy do PARKU MODELI PRECYZYJNYCH, OGRODU KRYSZTAŁÓW, NA WYSTAWĘ PRZEMYSŁU PRECYZYJNEGO, II RADOMSKĄ GIEŁDĘ NUMIZMATYCZNĄ „MONETARIUM”. I do każdego stanowiska pełnego eksperymentów, prezentacji oraz zajęć interaktywnych.

 Każdy uczestnik Pikniku będzie miał okazję wygrać wiele rzeczowych nagród, spróbować się w roli naukowca a nawet zrobić badanie EKG, masaż czy oryginalną fryzurę, a także oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku, ćwiczyć ratownictwo medyczne czy oznakować rower.

 Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy znajdzie tu pokazy i eksperymenty
dla siebie.

 

PARK MODELI PRECYZYJNYCH
OGRÓD KRYSZTAŁÓW

WYSTAWA PRZEMYSŁU PRECYZYJNEGO

GIEŁDA NUMIZMATYCZNA MONETARIUM

 
ZAJĘCIA INTERAKTYWNE

KONKURSY Z NAGRODAMI

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE

DYNAMICZNE POKAZY

 

ROBOTY i MIKROSKOPY
EKSPRESOWE LODY AZOTOWE
BADANIE WODY, KOSMETYKÓW i ZMYSŁÓW
ZŁUDZENIA OPTYCZNE i OBRAZY TERMICZNE
STEROWANIE i SPAWANIE
WULKANY CHEMICZNE i GAZOWE FONTANNY
AUTA POLICYJNE i STRAŻACKIE

 

pdfPełna informacja o Pikniku

pdf Plakat

piknik

Ta strona używa cookie. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używane cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zrozumiałem

Obszary działalności

tekst alternatywny dla flash

Czasopismo ITeE - PIB

 


pinf logo mini


 

 


biuletyn 2015 01

312 nowe

  

akredytowana iob logo

 

  

sci2biz